Aktualności
Szkolne NEWSY

W ten świąteczny dzień z życzeniami spieszy Pani Dyrektor wraz z Gronem Pedagogicznym... Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy najszczersze życzenia: zdrowia, miłości i wszelkiej pomyślności! Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych będzie dla nas wszystkich momentem odpoczynku i wytchnienia od codziennych obowiązków. Jednocześnie niech Nowy Rok spełni nadzieję z nim związane, aby z sukcesem udało się zrealizować wszystkie plany! Wesołych Świąt!

Gnieźnieńska Mundurówka pragnie śpiewająco złożyć wszystkim najwspanialsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia!
Niech ten czas będzie przepełniony miłością, pokojem serca i niezachwianą nadzieją!

Nasza paczka dotarła do Domu Pomocy Społecznej w Gnieźnie 🎄
Okazaliście ogromne ❤️ wnosząc radość i szczęście tam gdzie ono jest bardzo potrzebne!

Wzięliśmy udział w Mistrzostwach Powiatu w koszykówce chłopców, które miały miejsce na hali III LO ul.Sobieskiego!

Za oknem chlapa i pada, więc dzisiaj trochę zajęć w obiektach szkoły. Kolejne lekcje klasy 1A i 2A dotyczące budowy i posługiwania się bronią palną i gumowymi atrapami też Instruktorzy z 124 Batalionu Lekkiej Piechoty w Śremie, w ramach zajęć z programu OPW utrwalili zasady bezpieczeństwa podczas pracy z bronią.

W Mikołajkowej kweście zebraliśmy 670 zł, które przedstawiciele klasy 5B przekazali dla gnieźnieńskiego Domu Dziecka w formie bonów.
Dziękujemy za Wasze otwarte serce.

Klasa druga technikum logistycznego wraz z Panią Wychowawczynią w ramach integracji wyskoczyła na kebaba.

Dzięki staraniom Pani Dyrektor nasi uczniowie mogli w pierwszym semestrze przystąpić do kursu, który uprawnia ich do obsługi m.in. wózków widłowych.
Nasi logistycy chętnie skorzystali z propozycji i uzyskali uprawnienia Urzędu Dozoru Technicznego, które jak mamy nadzieję w przyszłości pomogą im w rozwoju swojej ścieżki zawodowej.
Gratulacje dla wszystkich uczestników!

Tym razem nasi uczniowie odwiedzili Pragę. Po długiej, nocnej podróży rozpoczęliśmy zwiedzania czeskiej stolicy od biblioteki na klasztoru na Strahowie, a następnie spacerowaliśmy po Hradczanach, na których zobaczyliśmy Ratusz Hradczański, katedrę św. Wita, aby ostatecznie zejść na słynny most Karola, który zaprowadził nas na staromiejski rynek. Popołudnie spędziliśmy na długo wyczekiwanym jarmarku!

Dzisiaj goście specjalni w naszej szkole
Ppłk Karolina Mantey-Sekulska
St. Sierż. Sztabowy Mateusz Gresser
Nagar - psi funkcjonariusz
z Zakład Karny w Gębarzewie.
Nasi uczniowie odbyli zajęcia profilowe o zagrożeniach związanych z używkami i substancjami zagrażającymi zdrowiu oraz życiu, a także o codziennej pracy funkcjonariuszy.

Klasa 2a spędziła Mikołajki na wspólnym wypadzie na łyżwy i kręgle

MIKOŁAJKOWE WARSZTATY w naszej szkole były absolutnie niezapomniane!
Mieliśmy przyjemność spędzić ten wyjątkowy czas z niezwykłą młodzieżą, a w tle rozbrzmiewały świąteczne piosenki, które wprowadzały wszystkich w cudowny nastrój.
Było nam bardzo miło, gdy zobaczyliśmy, jak wiele osób chciało dołączyć do tej akcji.

Dzień, który uwielbiają chyba wszyscy - dorośli i dzieci!
Mikołajki rozpoczęły serię świątecznych akcji, które w tym roku zostały podzielone na kilka etapów. Oprócz otrzymanych słodkości rozpoczęliśmy świąteczną mini rywalizację między klasami.
Dzisiaj towarzyszyły nam czerwone oraz świąteczne elementy

Jednocześnie przeprowadzamy kwestę na Dom Dziecka oraz zbiórkę artykułów chemicznych oraz spożywczych dla DPS Gniezno.
Kolejny etap przygotowań do świąt już za tydzień...

II mobilność w Hiszpanii (Walencja) w terminie 30.03.2025-12.04.2025 dot. realizacji staży/praktyk zawodowych dla uczniów ST ZDZ w ramach projektu realizowanego na zasadach Erasmus+.
Uczniowie klas trzecich technicznych to ogromna szansa dla Waszego zawodowego rozwoju!

W Mikołajki odbędzie się kwesta na rzecz Gnieźnieńskiego Domu Dziecka, dzięki której zakupimy bony do wykorzystania na różne artykuły.

Samorzad Uczniowski zorganizował plebiscyt, w którym wybraliście SZKOLNE MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU:

Dzisiaj gościliśmy w naszych murach WCR Konin. Nasi uczniowie mieli możliwość poznać drogę kariery w wojsku oraz programach szkoleniowych.

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!
Zapraszamy na zebrania z wychowawcami klas
oraz konsultacje z nauczycielami.

Nikola Nowakowska, wzięła udział w ubiegłą sobotę (16.11) w Międzynarodowych Mistrzostwach IBK, które odbyły się w Kłecku.
Nikola w swojej kategorii w karate zajęła pierwsze miejsce, deklasując swoją rywalkę ze Szwecji.
Składamy ogromne gratulacje! Życzymy dalszego rozwijania pasji i kolejnych dzielnie wywalczonych finałów! Tak trzymaj!

Światowy Dzień Życzliwości narodził się w Stanach Zjednoczonych w 1973 r. Miał to być protest przeciwko wojnie pomiędzy Izraelem, a Egiptem. Dzień Życzliwości, obchodzony  jest co roku na całym świecie w 180 krajach.
21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości. Dzień dobrych uczynków  i pozytywnej energii😊
Uczniowie naszej szkoły w ramach zajęć z pedagogiem przygotowali „koszyk słodkich życzliwości z pozytywną energią” i gazetkę szkolną😊💛 Dodatkowo na drzwiach sal lekcyjnych zagościły dobre słowa.😊 Był to wyjątkowy czas, pełen miłych gestów i radosnych emocji.
”Dobro czyń cały rok!”

5 listopada 12 uczniów naszej szkoły wzięło udział w akcji "Wolontariusze Czytają Dzieciom" i podzielili się swoją miłością do książek z maluchami z przedszkola nr 2 "Źródełko".
Najmłodsi mieli okazję przenieść się w magiczny świat m.in. przygód Pana Bruma oraz Mamy Mu. 🌟 To było niezwykłe doświadczenie, które z pewnością na długo pozostanie w sercach zarówno młodzieży, jak i przedszkolaków. ❤️
Dziękujemy naszym wolontariuszom za zaangażowanie i przedszkolakom za entuzjazm!

W nasze szkole odbyło się spotkanie z policjantem - profilaktykiem Panem Krzysztofem Sochą.
W klasach 1 technikum oraz liceum młodzież wzięła udział w lekcji pt. "Dwie strony sieci" - o przemocy w internecie, a w klasie 2 LO poruszony został temat o zagrożeniach jakie niosą za sobą narkotykotyki.

Kolejny rok bierzemy czynny udział w uroczystych obchodach Dnia Niepodległości. Choć na dworze zimno, to w sercach gorąco. Zgodnie ze słowami harcerskiej pieśni "... nas nie może zabraknąć ..." I tak powinno być!

Patriotyzm musi być w naszych sercach!🇵🇱 Dołączyliśmy do ogólnopolskiego wydarzenia "Szkoła do hymnu" i o godz. 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego.

Dziękujemy serdecznie społeczności szkolnej za tak liczny odzew na zorganizowaną  zbiórkę zniczy. 🥰
Zostały one wykorzystane podczas realizacji kolejnego zadania Szkolnego Koła Wolontariatu.

Dzieje się dużo w Szkolnym Kole Wolontariatu!
31 października chętni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kweście.
Zbiórka pieniędzy na renowacje nagrobków jest organizowana w naszym mieście od 21 lat, a do jej puszek trafiają środki niezbędne do odnawiania zaniedbanych mogił zasłużonych mieszkańców.
Dziękujemy młodzieży za zaangażowanie i nieoceniony wkład w działalność naszego miasta.

W ostatni dzień października nasza szkolna społeczność POWITAŁA PIERWSZOKLASISTÓW
Jak przystało na szkołę mundurową tego dnia na pierwsze klasy czekał coroczny tor przeszkód.
Wszyscy wykazali się siłą, sprawnością i odwagą pokonując poszczególne jego etapy.
Nie zabrakło również czasu na wspólną zabawę i integrację.

Dziś, 1 Listopada, Święto Wszystkich Świętych, zatrzymujemy się na chwilę, aby uczcić pamięć tych, którzy odeszli. To czas refleksji, kiedy wspominamy naszych bliskich, ich życie i miłość, które zostawiły w naszych sercach.
Składamy hołd wszystkim żołnierzom, którzy oddali życie za Ojczyznę.
Zapalmy znicze i odwiedźmy ich groby, by wyrazić naszą wdzięczność i miłość. Niech pamięć o nich trwa w nas na zawsze.

Czy padł kolejny MILION?
Tego niestety Wam nie możemy powiedzieć!